Highlight
The 7-Light Modern Gold Sputnik Tier Chandelier by Uolfin Lighting is crafted to provide an exceptional aesthetic.
Details
| Material: | Iron+Glass |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White, Amber, Clear, Grey |
| Wire Length: | 72/82/101cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Wipe with a soft dry cloth |


Reviews
There are no reviews yet