Feature
A timeless Homeko diffuser made from cozy polymer, adorned with delicate black vertical lines that lend the pendant its unique character.
Specifications
| Material: | Fabric |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Homeko |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Dust using a soft, dry cloth |


Reviews
There are no reviews yet