Highlights
This pendant light is an excellent addition for kitchens, dining areas, and bedrooms. The cable can be adjusted during installation to accommodate both low and high ceilings.
Details
| Material: | Metal |
| Light source: | LED |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Black, Gold |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Wipe with a soft dry cloth |


Reviews
There are no reviews yet