These Homeko Nordic wall lamps bring sleek, modern style to any interior space. Their minimalist design features a crisp white backdrop, perfect for illuminating any room with a bright, ambient light. Enjoy the clean lines and Homeko design – perfect for a modern, fashionable look.
| Manufacturer: | Homeko |
| Collection: | Wall Light |
| Materials: | Aluminum & Borosilicate Glass |
| Color: | Black/ Grey |
| Power Source: | AC |
| Dimming: | No |
| Voltage: | 85-260V |
| Wattage: | 3 W |
| Installation Type: | Hardwired Installation |
Dimensions: | 3.9″ L x 3.4″ H x 1.3″ W 2.7″ Light opening |
|
Light Source: | LED Bulb |
| Waterproof: | Yes |
| Color Temperature : | Warm White (2500-3500K) |
| Assembly Required: | Yes |

Reviews
There are no reviews yet