Feature
Chandeliers that are both simple and chic, boasting an elegant design that aligns beautifully with your interior decor themes. Their uncomplicated and distinctive style promotes a serene and comforting atmosphere in your living space.
Specifications
| Material: | Metal |
| Light source: | E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | Orange, Pink, Yellow, Blue |
| Wire Length: | 120cm |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Wipe clean with a soft dry cloth |


Reviews
There are no reviews yet