Feature
Due to shipping considerations, the bulb is not included. (Recommendation: Use energy-efficient LED bulbs or incandescent bulbs, with a maximum wattage of 60W or less.)
Specifications
| Material: | Metal |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White, Green |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 60W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Wipe with a soft dry cloth |

Reviews
There are no reviews yet