Feature
These stylish pendant lights are guaranteed to add a touch of flair to your living area, impressing all your visitors. Feel free to combine and hang them at varying heights to suit your preference.
Specifications
| Material: | Glass |
| Light source: | E26/E27 Medium (Standard) |
| Voltage: | 110V-120V |
| Finishes: | White |
| Wire Length: | 59.05in (150cm) |
| Power Source: | Wire |
| Bulb Included: | No |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Maximum Wattage: | 40W |
| Dimmable: | No |
| Dry/Damp/Wet Location: | Dry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product Care: | Clean with a soft, dry cloth |


Reviews
There are no reviews yet